Uurimismeetodid



Piibli uurimiseks on mitmeid erinevaid viise ja sõltuvalt teksti olemusest, uurimise eesmärgist ja veel paljudest asjadest, tulebki meil valida just see sobiv.

Vahest soovid ise või kodugrupiga uurida koos mõnd kirjakohta või lõiku Piiblist. Siis võivad sind aidata erinevad uurimismeetodid.

Kui püüad mingi teksti tähendusesse puurida, on hea tunda teksti konteksti – vaata maakaarti ja ajajoont (need on Piibli tagaosas), millest enne ja pärast meie valitud tekstilõiku räägitakse? Millist konteksti veel on, loe siit. Kirjandusliku konteksti mõistmiseks on vahest abi nendest videotest. Iga Piibliraamatu sissejuhatuse leiad siit.

Vahest huvitavad Sind konkreetsed teemad? Mida räägib Piibel taeva ja maa, pühaduse, Messia, Jumala, Püha Vaimu, lepingute ja palju muu kohta? Vaata videosid siit.

SISSEJUHATUSED PIIBLI RAAMATUTESSE

Lühikesed Piibli raamatute sisu mõista aitavad sissejuhatused. Loe neid enne vastava raamatu kallale asumist.

LOE
PIIBLI UURIMISMEETODID

Erinevad viisid, mis aitavad Sul süveneda ja kaevata Piibli tekstis sügavamale.
Sobivad nii ise kui väikegrupis koos Piibli uurimiseks.

UURI
PIIBLI LUGEMISPLAANID

Soovid veerand, pool või terve Piibli läbi lugeda ühe aastaga? Siit leiad erinevaid lugemisplaane. Samuti äpisoovituse, mis sisaldab ka The Bible Project materjale.

LOE
THE BIBLE PROJECT VIDEOD

Lühikesed ja tabavad videod, mis selgitavad tõeliselt hästi lahti Piibli teemasid, konteksti, termineid ja ka raamatuid. 

VAATA
MATERJALID VÄIKEGUPILE

Kõrgema Usuteadusliku Seminari õppejõudude ja õpilaste poolt loodud erinevate Piibli raamatute tausta ja sisu selgitavad video- ja muud materjalid.

VAATA
RAAMATUTE RAAMAT

Pereraadio eetris olnud saatesari, kus Allan Kroll kirjeldab
Piibli kujunemislugu, näilisi vasutolusid, kuidas Piiblit tõlgendada jpm.

KUULA